קל לראות

הדף הוקם במטרה להציג את עולם המתמטיקה מנקודת מבט ויזואלית הקשורה למציאות ולהראות את היופי שבה. לדף יעלו תמונות המציגות נוסחאות או אמיתות מתמטיות והפירוש האיורי שלהן. אנו קבוצת סטודנטים לתואר שני במתמטיקה ובמדעי המחשב. בסמסטר א בשנת 2019-2020 העברנו תגבורים שבועיים לכ-60 תלמידי "חשבון אינפיניטסימלי 1" באוניברסיטה העברית ובסמטר ב יצרנו מאגר שאלות שמעודדות הבנה ויזואלית של המשפטים וההגדרות הנלמדים בכיתה, עבור האוניברסיטה העברית.

לקראת השנה הקרובה החלטנו לפתוח דף פייסבוק שבו נספק כלים לראות נוסחאות ומשפטים בצורה ויזואלית, בתקווה שהרעיונות האלה יעזרו להבין, ובעיקר לאהוב, מתמטיקה.

https://www.facebook.com/EasyToSeeMath

סדנת הכנה אונליין (לשנה א) בחינם

!אם אתם מתחילים תואר שכולל לימודי מתמטיקה (או מתחילות), הפוסט הבא בשבילכם

בשבוע הבא נעביר קורס הכנה אונליין עם כל מה שאנחנו היינו צריכים לשמוע לפני התחלת השנה הראשונה באוניברסיטה (רלוונטי למסלולים בעלי חלק מתמטי).

הקורס הוא חינמי ויתקיים בזום בתאריכים 6.10-8.10.

אנו מציעים דרך לניתוח מתמטיקה לאנשים שמתחילים ללמוד מתמטיקה ברמה אקדמית. אנו מעלים מדי שבוע פוסטים שמדגימים את הגישה, ונעביר קורסים שנועדים לתמוך בלימודים האקדמיים של הסמסטר הקרוב.

בשנים האחרונות חשבנו איך ניתן לשנות את הוראת המתמטיקה כדי להפוך אותה לפחות מפחידה ואפילו מעניינת. הגענו למסקנה שהפער הגדול בין מרצים לתלמידים הוא הויזואליזציה המתמטית (הדמיון).

במהלך הסמסטר נעביר שלושה קורסים בני חודש שמטרותיהם הן לחדד את ההבנה של החומר הנלמד בקורסים הבסיסיים ולתת כלים להתמודדות עם תוכן חדש.

תעשו עוקב: facebook.com/EasyToSeeMath

הירשמו לניוזלטר (שם נפרסם את כל המידע על הקורסים): https://forms.gle/4R8u8E2DgL8L4sGX6