מה קורה עם הקורונה

בהקשר של עזרים לימודיים כדאי לבדוק בלשוניות אחרות באתר (למשל תחת הכותרות "עזרים לימודיים" או "פרוייקטים של סטודנטים" או "מורה נבוכים")

לשאלות נוספות אפשר לפנות לנציגי הוועד החוגי או לנציגי האגודה

מה יהיה המתווה בסמסטר הקרוב?

***אינסוף הסתייגויות + שומדבר לא בטוח (גם כשהפקולטה/החוג יוציאו הודעה מסודרת, זה הכל בתנאי שלא יהיו הנחיות ממשלה שלא יאפשרו קיום פעילות נרחב בקמפוס) אז אל תבואו אלינו עם קלשונים בוערים.

הכתוב עודכן לאחרונה בתאריך 22.9.

נראה שיש ניסיונות כבירים להביא את שנה א של תואר בוגר לקמפוס כמה שאפשר (וגם את הסטודנטים בחלק מהקורסים של תואר מוסמך שקטנים מספיק בשביל לאפשר את זה אם המרצה רוצה). כמובן שבכל מקרה, מי שירצה/יצטרך ללמוד מרחוק יוכל לעשות כן.

כל המידע הוודאי (עד כדי הנחיות ממשלה סותרות) שקיים כרגע בנוגע למקום קיום קורסים מופיע בשנתון. בחלק מהקורסים (למשל קורסים של שנים ב-ג של תואר בוגר) כבר ניתן לראות שבמקום אולם כתוב "מקוון" (כתוב גם במערכת הרישום).

מבחינת תקופת בחינות - בעייתי לתת תשובה חד משמעית (שר המים יכול לשנות הנחיות או שוב לעשות שרירים בכל רגע), אבל העקרון הוא לשאוף לבחינות בקמפוס ובכל מקרה לא לעשות עוד סמסטר של עוברים בינארים, אלא לתת ציון מספרי. כל עוד אין הנחיות של הרגע האחרון שלא תלויות בחוג, השאיפה היא לשנות כמה שפחות ולשאוף לכמה שיותר ודאות, בלי שינויים של הרגע האחרון.

*דרישות "לחייב" את החוג לתת תשובה חד משמעית יש להפנות לנציגי האגודה, ובפרט לא לנציגי הוועד.


מבחינת לימוד מקוון:

השאיפה היא שיעלו הקלטות בזמן למודל בכל השיעורים. כעקרון יימנעו מהעמסה בחומר שנובעת מזה שהרצאה מוקלטת בלי תקשורת עם הקהל או ממעבר על PDF במהלך ההרצאה (שמגביר את הקצב). אנחנו מקווים שישתפו/ימליצו על חומר כתוב שיהיה זמין למי שיעדיף לקרוא.


אם תהיה בעיה באיזשהו קורס:

אתם מוזמנים לפנות לנציג של הוועד החוגי בקורס הזה. סיכמנו על מתן פידבק לסגל הקורס ע"י הנציג ברמה השבועית אפילו (לפחות בתחילת הסמסטר ומשם כל עוד יהיה צורך, לפי שיקול דעת), כדי שהמרצה יהיה מודע לחוויה של רוב הסטודנטים וכדי לאפשר לפתור בעיות (מכל צורה, כולל עיכובים בבדיקה) בצורה כמה שיותר מהירה ויעילה.

עשיתי את סמסטר ב של תש"פ (2019-2020) ועכשיו יש לי מלא "עובר". איך זה ישפיע על הקבלה שלי לתואר שני?

כל מקרה לגופו, ובכל מקרה יפעילו שיקול דעת.

כעקרון, חוץ מבמקרים חריגים, לא יכריחו אנשים לחזור על קורסים סתם רק בגלל שכתוב "עובר". ככלל נותנים חשיבות גבוהה יותר לציונים של קורסי חובה וחובת בחירה של שנה ב-ג מאשר לציונים של קורסים של שנה א, ומודעים לכך שבאופן כללי הציונים בשנה א נוטים להיות יותר נמוכים.

יכול להיות שיבקשו מכם לחזור על משהו ספציפי במקרה חריג, או יבחנו בעל פה בראיון כדי לוודא שאתם יודעים על מה אתם מדברים. במקרים אחרים בכלל לא תדרשו למשהו מיוחד.

אם מישהו רוצה להתייעץ על דברים או על בחירת קורסים אפשר לפנות ליועץ הלימודים של החוג בכתובת bogermath.yoetz@mail.huji.ac.il

עשיתי אפיק מעבר מהפתוחה, וגם עשיתי את סמסטר ב של תש"פ (2019-2020) ועכשיו יש לי ממש מלא "עובר". איך זה ישפיע עלי?

שאלה טובה. התשובה דומה במידת מה לתשובה הקודמת אם כי כן מדובר במצב יותר מורכב (חצי תואר "עובר" זה משמעותי...), אבל שימו לב שגיליון הציונים שלכם מהפתוחה כן קיים. אפשר לנסות להציג אותו אם צריך (בקבלה לעבודה או לתואר מתקדם) גם אם הוא לא מופיע כגיליון ציונים של העברית או נכנס לממוצע של התואר.