אודות

מי אנחנו?

סטודנטים מתנדבים שלומדים מתמטיקה באוניברסיטה העברית. בתואר ראשון יש בינינו חד חוגיים, אנשים שעושים חטיבה במשהו אחר ודו חוגיים. יש גם נציגות מצומצמת מאוד של תארים מתקדמים. אכפת לנו ממה שקורה בחוג וחשוב לנו שהתקשורת בין הסטודנטים לסגל תעבור כמה שיותר חלק.

למה צריך את ועד מתמטיקה?

  • בכל קורס מתמטי של תואר ראשון יש נציג מטעם הוועד החוגי. הנציג נמצא בתקשורת עם סגל הקורס ועם הסטודנטים. מצד אחד הוא מרכז את פניות הסטודנטים, מעביר אותן ומשקף את "המצב בשטח" לסגל כשצריך (ובמיוחד בקורונה ממש צריך), ומצד שני הוא עונה לסגל הקורס על שאלות ונענה לבקשות שונות של הסגל, או משקף את עמדת הסגל לסטודנטים שלומדים את הקורס.
    המטרה היא להקל על התקשורת בין הסטודנטים לסגל הקורס, כי שני הצדדים מרוויחים מכך וזה מונע הרבה תסכול ובעיות שנובעות מ, ובכן, חוסר תקשורת.

  • תכלס - אם יש בעיות בקורס (שאלות טכניות, עיכוב בבדיקת התרגיל, תרגיל בית קשה/ארוך מדי, ההרצאות המוקלטות לא עולות בזמן, שיטת ההוראה לא עובדת טוב, אולי עלתה הצעה לייעול...), הנציג מקבל פניות של סטודנטים ופונה לסגל בצורה מרוכזת ומסודרת ונעימה (במקום שהסגל יופגז במיילים שיזכו אולי להתעלמות), ומקבל מהסגל תשובה אחת ברורה. אם הבעיות לא מטופלות ברמת הקורס, הנציג יודע למי לפנות ברמה החוגית ואף הפקולטאית.

  • גם פידבק חיובי ו"המשך כך, אתה עושה ממש טוב מר מרצה" יכול לעבור בצורה מרוכזת דרך נציג הוועד החוגי בקורס.

  • ברמה החוגית: ועד מתמטיקה נמצא בתקשורת עם החוג לגבי דברים רוחביים יותר. גם כאן המטרה היא לאפשר תקשורת חלקה יותר, לייצג את רצונות הסטודנטים (כששואלים אותנו ורוצים להתייעץ כדי להבין "מה הסטודנטים רוצים", או כשאנחנו מעבירים בקשות מיוזמתנו) תוך הבנה של המערכת, ולקדם יוזמות רלוונטיות של סטודנטים.

  • ארגון אירועי כיף וחברה וסביבות למידה. בזמן הקורונה זה קצת יותר מאתגר. לפני הקורונה היו את חגיגות יום הפאי למשל בכל שנה וצ'ופרים (שוקולד, בירה) אחרי מבחנים. אם יש לכם רעיונות, נשמח שתפנו אלינו.

מה ההבדל בין הוועד לבין האגודה?

בסמסטר הקרוב (סמסטר א 2020-2021), לראשונה מזה מספר שנים, רוב הנציגים של מתמטיקה במועצת אגודת הסטודנטים של גבעת רם הם גם נציגים בוועד החוגי של מתמטיקה. אנחנו מאמינים שזה מקל על התקשורת בין הוועד לבין האגודה (כגופים נפרדים שעובדים, כשצריך, בשיתוף פעולה) ומאפשר לאגודה לקבל מידע כמה שיותר מהימן על "מה שקורה בשטח" בחוג למתמטיקה, כי נציגי הוועד מעורבים במתרחש בחוג ונמצאים בקשר שוטף עם הסטודנטים ועם הסגל.

עם זאת, לאגודה ולוועד יש תחומי אחריות נפרדים וההפרש הסימטרי בין קבוצות הנציגים (של הוועד ושל האגודה) אינו ריק.

הוועד אחראי לטפל בעיקר בעניינים אקדמיים בתוך החוג למתמטיקה. לעניינים רוחביים, שקשורים בפקולטה למתמטיקה ומדעי הטבע ואינם נשארים ברמה החוגית, יש לפנות לאגודה.

לדוגמה, כשמתעוררת בעיה סטנדרטית בקורס מסויים (למשל עיכוב בבדיקת תרגיל בית), יש לפנות לנציג הוועד החוגי שאחראי על הקורס. מנגד, לשאלות על תקנון האוניברסיטה או על החוקים של הפקולטה לגבי יציאה לשירותים במבחנים מקוונים, עדיף לפנות לנציגי האגודה.

אם יש ספק, ניתן לפנות לנציגי הוועד החוגי שאתם מכירים והם יפנו אתכם לנציגי האגודה (או כתובת רלוונטית אחרת) במידת הצורך.

לאן עלי לפנות אם הייתי רוצה להצטרף לוועד מתמטיקה כנציג/ה?

אנחנו מגייסים נציגים ונציגות לפני תחילת כל סמסטר, לפי צרכינו (למשל אם חסר נציג בקורס כלשהו, נפרסם שדרוש נציג בקורס הספציפי הזה), ומפרסמים את זה בקבוצות הווצאפ השונות ובלשונית דרושים.
לפעמים צריך נציגים גם באמצע סמסטר, ובדרך כלל צריך סטודנטים אחראיים שיעזרו לתחזק את הדרייב החוגי (לסדר חומרים ישנים, להעלות חומרים חדשים).

בשביל להצטרף לוועד אפשר ליצור קשר עם אחד הנציגים הקיימים, או לשלוח מייל לכתובת math@givatram.org בצירוף שם מלא, שנה בתואר + מסלול לימודים והקורסים המתמטיים שאת/ה עושה בסמסטר הרלוונטי.

יש לי רעיון לפרוייקט מגניב שקשור בלימודים או אירוע כיף שאפשר לארגן לסטודנטים בחוג

מדהים!

שתפו אותנו בפרטים וננסה להוציא את זה לפועל (אם צריך, ננסה גם להשיג תקציב).
*שימו לב שכרגע צריך לדאוג לשמור על הנחיות קורונה.

אפשר לראות (מעט) פרויקטים קיימים של סטודנטים בלשונית הרלוונטית באתר.